• Chlorella 1000 dużych tabletek 250g

Chlorella jest rodzajem słodkiej algi jednokomórkowej o barwie zielonej. Zaliczana jest do grupy roślin i jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu (stąd jej nazwa). Stanowi bogactwo naturalnej witaminy B12, beta-karotenu, białka i wielu innych składników odżywczych.

27.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 13
Paczkomaty InPost 13
Kurier 15
Kurier POBRANIE 20
Dostępność Mało

Dziękuję za wsparcie!

Zostaw telefon

Chlorella jest rodzajem słodkiej algi jednokomórkowej o barwie zielonej. Zaliczana jest do grupy roślin i jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu (stąd jej nazwa). Stanowi bogactwo naturalnej witaminy B12, beta-karotenu, białka i wielu innych składników odżywczych.

Algi słodkowodne cieszą się coraz większym zainteresowaniem w grupie ekspertów z dziedziny zdrowego odżywiania. Szczególną ich uwagę przyciąga chlorella. Ten jednokomórkowy organizm słodkowodny jest bowiem w stanie dostarczyć do naszego organizmu szereg cennych dla zdrowia składników, w tym witamin i minerałów.Dodatkowo, chlorella w tabletach stanowi cenne źródło białka, zwłaszcza w diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Ponadto, okazuje się, iż niniejszy składnik może pozytywnie wpływać na nasz organizm nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz.

Dzięki zawartości cennych dla zdrowia witamin i składników mineralnych, stosowana w odpowiednich ilościach chlorella w tabletkach może pozytywnie wpływać na zdrowie, jak i samopoczucie człowieka. Wykazuje ona bowiem szereg właściwości, wśród których wyróżniamy te oczyszczające organizm z nadmiaru szkodliwych toksyn. Według danych, które znaleźć możemy w licznych poradnikach dotyczących fitoterapii, wprowadzenie suplementacji chlorelli do zdrowej diety i aktywnego stylu życia jest w stanie przyczynić się do wspomożenia czynności wątroby, jak również detoksykacji organizmu. Dodatkowo, spożywanie niniejszego składnika odpowiada zaredukcję nieprzyjemnego zapachu z ust. Według niektórych doniesień naukowych, czasowa suplementacja chlorelli w tabletkach może równieżzmniejszać ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, a zwłaszcza nowotworu piersi u kobiet.

Warto również wiedzieć, że chlorella, dzięki bogatej zawartości cennych witamin, może wpływać na wzmocnienie naszej odporności, jak również prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Współczesne obserwacje wskazują również uwagę na fakt, iż włączenie chlorelli do zdrowej diety może redukować ryzyko rozwoju anemii w okresie ciąży. Ponadto, chlorella w tabletkach uznawana jest za cenny składnik wspomagający walkę z problemem uciążliwych zaparć. Nie należy jednak zapominać, że chlorella nie jest lekiem, a jedynie suplementem diety. Dlatego też, nie można jej stosować jako alternatywy dla tradycyjnych metod leczenia. Włączenie jej do terapii jakichkolwiek zaburzeń powinno każdorazowo konsultowane być ze specjalistą lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Chlorella w tabletkach – dawkowanie

Informacja dotycząca dawkowania chlorelli w formie tabletek zazwyczaj umieszczona jest na opakowaniu producenta. Niemnie jednak, zaleca się, aby każdego dnia nie przyjmować więcej niż 4 do 6 tabletek. Warto również pamiętać, że suplementacja chlorelli w tabletkach wymaga przestrzegania czasowych przerw. Nie można jej stosować dłużej niż przez okres 2 miesięcy. W celu ustalenie dokładnego rytmu i dawki przyjmowania niniejszego składnika, warto zasięgnąć opinii w gabinecie doświadczonego dietetyka lub poprosić o radę zaufanego farmaceutę.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia