• Kava Kava 160g - odprężenie i lepszy sen

Napar z kava kava działa rozluźniająco, poprawia samopoczucie i pomaga w stanach lękowych. Ponadto obniża skłonności do agresji, gniewu czy hałasowania.

Ilość 160g
150.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 13
Paczkomaty InPost 13
Kurier 24h 15
Kurier InPost POBRANIE 20
Dostępność Duża dostępność

Dziękuję za wsparcie!

Zostaw telefon

Kava kava - Pieprz metystynowy (Piper methysticum) występuje na wielu wyspach południowego Pacyfiku. Należąca do rodziny pieprzowatych krzewinka od blisko 2 tysięcy lat odgrywa istotną rolę w rytuałach mieszkańców tych wysp.

Napar z kava kava działa rozluźniająco, poprawia samopoczucie i pomaga w stanach lękowych. Ponadto obniża skłonności do agresji, gniewu czy hałasowania.

Roślina w wyglądzie i smaku przypomina dobrze znany pieprz czarny. Na licznych wyspach Pacyfiku (np. Hawajach) pieprz metystynowy uprawiany jest jako roślina lecznicza. Korzeń kava kava zawiera najwięcej cennych składników prozdrowotnych. Do istotniejszych należą rozpuszczalne w wodzie substancje zwane kawalaktonami (np. metyscytyna, jangoninę, kavainę i ich dihydropochodne). Mają one bardzo szerokie spektrum działania leczniczego.

W krajach Unii Europejskiej (m.in. w Niemczech) lekarze często przepisują swoim pacjentom preparaty zawierające pieprz metystynowy jako naturalny lek na stres, lęki, bezsenność i niepokój. Jako alternatywa dla leków konwencjonalnych nie wykazują działań ubocznych czy uzależniających.

WŁAŚCIWOŚCI

Produkty z tej rośliny polecane się do stosowania przede wszystkim na ataki paniki i stany lękowe. Kava Kava może w znacznym stopniu łagodzić skutki długotrwałego stres oraz powstrzymywać nagłe napady paniki.

Działa uspokajająco na osoby, które starają się rzucić palenie lub wyjść z nałogu alkoholowego (zmniejsza uczucie tzw. „głodu”). Dodatkowo jego właściwości mogą przynieść ulgę ludziom cierpiącym na bezsenność i łagodne stany depresyjne.

Napar ma działanie przeciwbólowe i rozluźniające. Wykorzystywany jest w bólach mięśni oraz w przewlekłych bólach wszystkich części ciała. Pomaga przy skurczach mięśni, a nawet wykorzystywany jest jako lek przeciwdrgawkowy.

Badania wykazały, iż pieprz metystynowy nie wpływa negatywnie na pracę umysłu. W odpowiedzialnych dawkach wręcz przyspiesza jego pracę i reakcje. Osoby regularnie stosujące wyciągi z kava kava nie uodporniają się na jej działanie, nawet w perspektywie długotrwałego użytkowania. 

Nie stwierdzono jednoznacznych przypadków uzależnienia. 

STOSOWANIE

Standaryzowany wyciąg z kava kava powinien zawierać co najmniej 30% kawalaktonów, ale najskuteczniejsze nie są te oczyszczone, a tylko te z korzeni, zawierające również inne związki. Zalecana dzienna dawka to 250 mg 2-3 razy dziennie lub do 3 filiżanek naparu.

Sproszkowany korzeń to brązowy lub jasno- brązowa frakcja rośliny o cząsteczkach zwykle od 0,1- 2 mm.

UWAGA

Wypicie zbyt dużej dawki jednorazowej może skutkować nudnościami, bólem brzucha i głowy.
Pieprz metystynowy może powodować interakcje z wieloma lekami poprzez hamowanie ich metabolizmu przez enzymy wątrobowe w tym cytochrom P450, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie kavy w przypadku zażywania leków przeciwdepresyjnych.

 

Waga netto produktu: 160g

Producent: Molpharma


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie specjaliście