• Olejek z wiesiołka nierafinowany 100ml

Olej z nasion wiesiołka jest cenny pod wieloma względami, dlatego znalazł zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Swoje drogocenne działanie zawdzięcza obecności niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, o działaniu antyoksydacyjnym, zwanej „witaminą młodości”.

Brak towaru
19.47 --34% 26.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 13
Paczkomaty InPost 13
Kurier 15
Kurier POBRANIE 20
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Olej z nasion wiesiołka jest cenny pod wieloma względami, dlatego znalazł zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Swoje drogocenne działanie zawdzięcza obecności niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, o działaniu antyoksydacyjnym, zwanej „witaminą młodości”.

Wiesiołkiem nazywana jest grupa roślin zielonych, które porastają lasy, miejsca przy drogach i rzekach. Mają żółte kwiaty, a z ich nasion tłoczy się olej. W porównaniu z innymi, pospolitymi olejami, jak np. słonecznikowym, czy sojowym, olej z wiesiołka cechuje się znacznie wyższym stopniem nienasycenia. Oznacza to, że charakteryzuje się większą zawartością kwasów tłuszczowych o wysokiej liczbie wiązań podwójnych.

Naturalne, wysokonienasycone oleje wykazują szereg odżywczych i zdrowotnych właściwości. Wartość odżywcza oleju z nasion wiesiołka przewyższa pozostałe oleje.
Nienasycone kwasy tłuszczowe o specyficznym układzie wiązań podwójnych zalicza się do składników niezbędnych człowiekowi, zwłaszcza że sam ludzki organizm nie może ich produkować.

Naturalnym źródłem ważnego kwasu   linolowego   i   γ-linolenowego   są m.in. nasiona   roślin wiesiołkowatych. Wiesiołek może zawierać od 7 do nawet 10% kwasu GLA przy równoczesnej wysokiej zawartości kwasu linolowego. Zawartość NNKT w oleju z niektórych odmian wiesiołka może sięgać nawet 80%. Są one bardzo dobrze przyswajalne.


FUNKCJE WITAMINY F
Mało znana dziś nazwa – witamina F – odnosi się do mieszaniny NNKT, które są niezbędnym uzupełnieniem diety. Niedobór NNKT u dorosłych działa niekorzystnie na przebieg miażdżycy, a zdarza się również, że jest jedną z jej przyczyn wywołaną zaburzeniami w transporcie cholesterolu.
Funkcje witaminy F:

  • działa regenerująco na skórę
  • wspiera układ immunologiczny
  • hamuje reakcje organizmu na swoje antygeny
  • wspiera układ krwionośny
  • wspomaga gospodarkę lipidową
  • chroni narządy wewnętrzne przed stłuszczeniem
  • obniża poziom cholesterolu
  • przedłuża trwałość erytrocytów


SKŁAD / WARTOŚCI ODŻYWCZE
Składniki:  nasiona wiesiołka
 „Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej
(8 400 kJ/2 000 kcal)”.
STOSOWANIE
Można go dodawać do sałatek i zimnych sosów. 
 
INFORMACJE DODATKOWE
Sprzedawane produkty mogą różnic się kolorem, fakturą, wielkością i smakiem z uwagi na ich naturalne pochodzenie.
Na terenie zakładu konfekcjonowane są produkty zawierające: gluten, orzechy, nasiona sezamu i produkty pochodne.
Wartości odżywcze podane w tabeli mogą nieznacznie różnić się w zależności od partii. Strona jest na bieżąco aktualizowana, jednak zdarza się, że posiadamy na stanie kilka partii produktu.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia