• Propolis 100g | Kit pszczeli

Nazywany pszczelim darem, propolis może wpływać na łagodzenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, jak również przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych bakterii w układzie pokarmowym. Najnowsze badania zwracają również uwagę na pozytywny wpływ niniejszej substancji w obrębie funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.

53.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 h
Cena przesyłki 12.9
Paczkomaty InPost 12.9
Kurier 14.9
Kurier POBRANIE 19
Dostępność Duża dostępność

Niezwykłe właściwości propolisu były cenione w medycynie ludowej już od setek, a nawet tysięcy lat. Niemniej jednak, niniejszy składnik przyciąga coraz większą uwagę również współczesnych ekspertów z dziedziny zdrowia i ziołolecznictwa. Nazywany pszczelim darem, propolis może wpływać na łagodzenie stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, jak również przeciwdziałać rozwojowi szkodliwych bakterii w układzie pokarmowym. Najnowsze badania zwracają również uwagę na pozytywny wpływ niniejszej substancji w obrębie funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.

Propolis – co to jest i skąd pochodzi?

Propolis jest naturalnym produktem wytwarzanym wyłącznie przez pszczoły. Pierwotnym celem niniejszej substancji jest łatanie szpar oraz zabezpieczanie wlotu ula przed możliwym przedostaniem się drobnoustrojów, które w sposób bezpośredni zagrażają życiu pszczół. Ponadto, dzięki propolisowi możliwe staje się skuteczne przytwierdzanie plastrów miodu, jak również niszczenie, a właściwie balsamowanie niechcianych gości, którym mimo wszystko udało dostać się do pszczelego domu. Propolis stanowi mieszaninę żywicy pochodzącej z drzew oraz krzewów, jak również wydzielin pochodzących bezpośrednio z gruczołów pszczół. Niniejsza substancja charakteryzuje się niecodziennym, lekko gorzkawym i balsamicznym smakiem oraz zapachem. Propolis może przyjmować różną barwę. Spotykamy go w kolorach żółci, delikatnej zieleni, brązu, a nawet czerni. Barwa niniejszej substancji w głównej mierze uzależniona jest od składu oraz warunków, w jakich żywice pochodzące z drzew oraz krzewów były pozyskiwane. Warto również wiedzieć, że skład propolisu zależny jest zarówno od obszaru geograficznego, pory roku, roślinności, z której żywice były pozyskiwane, a przede wszystkim gatunku pszczół, które go produkują. Co ciekawe, propolis zawiera w sobie ponad 300 substancji składowych. Większość z nich stanowią żywice oraz wosk pszczeli i roślinny. Niemniej jednak, znajdziemy w nim również: olejki eteryczne, pyłki kwiatowe, substancje garbnikowe, kwasy organiczne, flawonoidy oraz cenne witaminy. Na polskim rynku propolis możemy kupić najczęściej w postaci kropli lub nalewki na bazie alkoholu.

Propolis – właściwości zdrowotne i lecznicze

Dzięki swojemu niezwykłemu składowi, propolis wykazuje szereg właściwości leczniczych. Przypisywane jest mu działanie przeciwgrzybiczneprzeciwnowotworoweprzeciwzapalneantybakteryjne, a nawet znieczulające i regenerujące. Okazuje się, że środek ten z powodzeniem może stosowany być we wspomaganiu leczenia chorób skórnych, które wywołane zostały poprzez gronkowce lub paciorkowce. Dlatego też, propolis niejednokrotnie zalecany jest pacjentom w przebiegu zapalenia gruczołów potowych lub mieszków włosowych. Ze względu na swoje właściwości przeciwwirusowe, niniejsza substancja zajmuje również ważne miejsce w terapii opryszczki wargowej, a nawet półpaśca. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku propolis jest jedynie substancją wspomagającą leczenie i nie można jej stosować zamiast leków zaleconych przez lekarza.

 

Oprócz wymienionych wyżej właściwości zdrowotnych, propolis opisywany jest również jako skuteczny środek wspomagający terapię zapaleń błony śluzowej nosa oraz zatok. Ponadto, substancja ta może być skuteczna w leczeniu nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Obserwacje naukowe wskazują, iż propolis może zwiększać skuteczność terapii stosowanej w przypadku wrzodowej choroby żołądka, jak również zakażenia bakterią HP (Helicobacter Pylori). Najnowsze badania zwracają również uwagę na kardioprotekcyjne właściwości niniejszej substancji. Okazuje się, że propolis może wpływać bezpośrednio na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, jak również utrzymanie prawidłowej czynności skurczowej serca. Dodatkowo, propolis uznawany jest za substancję wspomagającą ogólną odporność naszego organizmu. Dlatego też, warto stosować ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym, w połączeniu ze zdrową dietą i systematyczną aktywnością fizyczną.

Zastosowanie propolisu w stomatologii i kosmetyce

Propolis stanowi wartościowy środek stomatologiczny. Zalecany jest on pacjentom, którzy zmagają się ze stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej. Na przykład, wrzodziejącym zapaleniem dziąseł. Ponadto, stosowanie niniejszej substancji może przyczynić się do złagodzenie powstających w jamie ustnej aft i pleśniawek. Warto przy tym pamiętać, że zanim zaczniemy stosować propolis na bolesne zmiany w jamie ustnej, powinniśmy zasięgnąć konsultacji w gabinecie doświadczonego stomatologa.

 

Okazuje się, że propolis stanowi również częsty składnik środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Dzięki licznym substancjom w nim zawartym, może zapewniać skórze skuteczne oczyszczenie, jak również wzmocnienie. Dlatego też, propolis znajduje się często w składzie środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry dotkniętej problemem trądziku. Niemniej jednak, podobnie jak w powyższym przypadku, tak również w tym, stosowanie propolisu powinno uprzednio skonsultowane być z doświadczonym dermatologiem.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie specjaliście