Babuszka Agafia, Bania Agafia lub Babcia Agafia to seria produktów kosmetycznych o składzie opartym na naturalnych ekstraktach roślinnych. Zyskujące dużą popularność szampony, maseczki i pasty do zębów cieszą się przychylną opinią konsumentów. Skąd pomysł na takie produkty? I kim była Babuszka Agafia?


Pierwszy był pomysł na stworzenie marki, która będzie tania, ale jednocześnie skuteczna. Dobra jakość kosmetyków była piorytetem firmy Pervoe Reshenie dlatego postawili oni na surowce naturalne.

Inspiracją miała być Agafia Ermakova, a w niektórych źródłach Agafia Karpowna Lykina. Autentyczna zielarka mieszkająca w głębokiej Syberii. Będąc praktycznie całkowicie odcięta od cywilizacji wraz z rodziną nauczyli się korzystać z darów natury. Ich życie opierało się na rybołówstwie, rolnictwie, zbieraniu zwierzęcego tłuszczu i ziołolecznictwie.

Babuszka Agafia przez całe swoje życie musiała zmagać się z nieprzychylnymi warunkami życia, ale i z komunistyczną władzą, która niebyła zachwycona jej uwielbieniem przez ludzi. Receptury sporządzanie przez Babuszkę Agafię przekazywane był z pokolenia na pokolenie. Ona sama dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu potrafiła zadziwiać współczesnych kosmetologów.

Naturalne kosmetyki Babuszki Agafii – najlepsza jakość

Linia kosmetyków „Receptury Babuszki Agafii” została opracowana na podstawie wypróbowanych przez wieki syberyjskich receptur zielarskich. Produkty są wieloskładnikowe i zawierają ekstrakty oraz oleje z roślin uprawianych pod ścisłą kontrolą ekologiczną. Często w rejonach Syberii i regionu jeziora Bajkał. Na poparcie skuteczności działania receptur „Babuszki Agafii” przeprowadzono szereg badań.

To co wyróżnia kosmetyki do pielęgnacji Babci Agafii to ich unikalny skład. Korzeń mydlnicy lekarskiej jest bogaty w saponiny, dzięki czemu jest podstawowym składem m.in. mydeł i szamponów. Tworzy trwałą i bogatą pianę, która uprzyjemnia korzystanie z produktów.

Unikalny i bogaty skład

Wybierając produkt najczęściej zwracamy uwagę na cenę, a dopiero później na skład. O ile możemy być świadomi, że niektóre dodatki są potencjalnie uczulające i podrażniające, to do końca nie wiemy, które to są. Dlatego im krótszy skład, tym teoretycznie mniej zbędnych składników.

W produktach „Babuszka Agafia” możemy natrafić na szeregu unikalnych składników pochodzenia naturalnego. Bardzo dobrym przykładem jest Balsam do włosów regeneracyjny, który posiada bogatą listę składników aktywnych.

  • Olej szarłatu (amarantu) – bogaty w skwalen (naturalna ochrona włosów), wzmacnia nasycenie komórek tlenem,

  • Olej z nasion żurawiny - zwiększa nawilżenie włosów,

  • Organiczne oleje pierwiosnka i żeń-szenia - bogate w mikroelementy i kwasy organiczne - odżywiają skórę głowy,

  • Olej miodunki plamistej - zawiera flawonoidy, alantoinę i składniki mineralne, które sprzyją wzrostowi włosów,

  • Olej z orzechów cedrowych - zapobiega łamliwości i wypadaniu włosów,

  • Olej lnu syberyjskiego - bogaty w witaminy E i A, kwasy tłuszczowe Omega-3 - intensywnie odżywia i regeneruje uszkodzoną strukturę włosów.

Ponadto produkty z serii Babuszka Agafia nie zawiera:

  • syntetycznych barwników,

  • SLS, SLES,

  • parabenów,

  • pochodnych rafinacji ropy naftowej.

UWAGA!

Czy wszystkie produkty są takie same?

Te dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej muszą być dostosowane do przepisów. Przechodzą więc szereg gruntownych kontroli. Niektóre rosyjskie kosmetyki posiadają certyfikaty ICEA m.in. produkty z serii Babuszka Agafia. Jednak, żeby sprostać wymaganiom Unii Europejskiej niektórzy producenci muszą iść na ustępstwa. W tym przypadku kosmetyki produkowane w Rosji mają bogatszy skład. Te wyprodukowane w Estonii odznaczają się mniejszą gęstościom produktów i ich gorszą jakością.

Podsumowanie

W sklepie internetowym Naturalnie Zdrowy odlaleźć można między innymi takie kosmetyki jak maseczka do twarzy, balsam i maski do włosów oraz pasta do zębów Babuszki Agafii. Produkty występują w wielu wariantach i posiadają szerokie zastosowanie. Produkty tylko najlepszej jakości. Więcej kosmetyków w sklepie - Babuszka Agafia.
Sprawdź sam!