• O mnie i sklepie

Jak zacząłem przygodę ze zdrowym stylem życia?

Jako dziecko, a później nastolatek byłem raczej pulchną kluską. Rodzina nie przywiązywała uwagi do tego co i w jakich ilościach jemy. Pączki, czipsy, wafelki, draże, napoje gazowane, smażone potrawy - to była praktycznie codzienność. Lata mijały, a mi przybierało kilogramów. Jako 16-latek ważyłem już prawie 100 kg. Niby jestem wysoki, ale tzw. księżyc w pełni to była moja twarz. 

Przełomem w moim myśleniu na temat zdrowia było pójście do szkoły średniej. Zainteresowałem się wtedy sportem, bieganiem i ogólnie zdrowym odżywianiem. Dzięki namowie kolegi rozpocząłem żmudne treningi biegając po wzniesieniach, górkach i polnych drogach. Praktycznie codziennie lub co drugi dzień zmuszałem się jakiejś aktywności. Dokładnie. Zmuszałem się, bo początki były straszne. Pierwszy, drugi, trzeci bieg to była katorga. Wtedy zrobienie pierwszej pełnej pompki wydawał się wielkim sukcesem.

Z czasem powtarzanie tych samych czynności wchodzi w nawyk, a wszystko przychodzi łatwiej i szybciej. Co prawda dieta pozostawiała dużo do życzenia, ale dodatkowa aktywność fizyczna i zdecydowany deficyt kaloryczny spowodowały, że zmieniłem swoją sylwetkę niedopoznania. Wtedy zrodziła się pasja do zdrowego odżywiania.

Rozwinięcie zainteresowań i porzeżanie wiedzy

Wybrałem studia, które wydawały mi się, że pomogą mi rozwinąć swoje zainteresowanie zdrowym odżywianiem. Owszem technologia żywności i żywienia człowieka pozwoliła mi wyrobić dobre nawyki, dzięki którym lepij weryfikowałem informacje. Jednak dopiero samokształcenie i kursy ukierunkowały mnie na odpowiednie tory.

W pewnym momencie pomyślałem, że fajnie by było zapisywać te wszystkie informacje, które sam przyswajam. A jeszcze lepiej by było, gdybym mógł się nimi dzielić z innymi - stąd pomysł na moje pierwsze dzieło. Blog Naturalnie Zdrowy, który przechodził podobnie wiele metamorfoz co ja. Tam starałem się w przystępny sposób opisywać m.in. właściwości roślin leczniczych. Najpierw była chęć poprawienia swojego zdrowia. Później przerodziło się to w pasję i powstał blog naturalniezdrowy.com.pl

Skąd pomysł na otworzenie sklepu ze zdrową żywnością? 

Jako blogger dostawałem dużo propozycji współpracy z różnymi markami promującymi swoje "super" produkty. Jako technolog żywności wiedziałem, że duża ich część to suplementy, których działanie jest bardzo wątpliwe. Jako pasjonat ziołolecznictwa wierzyłem w uzdrawiającom moc ziół i roślin leczniczych. 

Chciałbym, żeby ten sklep był filtrem, dzięki któremu Państwo będą mieli dostęp do produktów o najwyższej jakości i skuteczności. Gdzie będzie można nabyć zioła, herbaty, krople, miody, wyciągi i inne suplementy, które w odczuwalny sposób, będą wpływać na lepsze samopoczucie.

Z tego powodu w sklepie Naturalnie Zdrowy znajdą państwo wiele produktów nieznanych marek, którym zależy na jakości produktu a nie rozgłosie. Oprócz typowych suplementów dostępne są również wyroby medyczne, ekologiczne środki czystości i naturalne kosmetyki. 

Bezpieczne produkty wysokiej jakości to gwarancja poprawy walorów życia.